1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. TOP 5 mang, w których pojawia się hazard
TOP 5 mang, w których pojawia się hazard

TOP 5 mang, w których pojawia się hazard

Aneta Fryderyka Marszałek

Polityka użytkowania treści

Ja, Aneta Frideric, wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej pisemnej recenzji wyłącznie na stronie DOBRAMINE.COM

Japonia. Niektórzy wiedzą, że to jest kraj wschodzącego słońca, inni nazywają Japonię domem wojowników-samurajów, karate, zapaśników sumo, a trzeci — stolicą różnych technologii innowacyjnych. Wśród wielu powodów, dla których warto wspomnieć o Japonii, skupimy się na tym, który dotyczy komiksów manga i gier hazardowych. Gdzie jest związek między grami, automatami i mangami? Czy można to opisać słowem ‘wpływ’? Weźmy wycieczkę do Japonii, aby znaleźć odpowiedź na zagadkę i odkryć 5 najlepszych mang, w których pojawia się hazard!

Przedstawiamy związane z hazardem komiksy mangi

Manga oznacza ‘kapryśne obrazy’ i jest to powszechne określenie używane w odniesieniu do komiksów pochodzących z Japonii. W tym kraju z mangą wiążą się zarówno komiksy, jak i animowanie. Komiksy mangi są bardzo popularne w Japonii i na całym świecie. Zawierają takie tematy jak przygoda, biznes, komedia, tajemnica, science fiction, sport, hazard, romans, dramat i inne.

Top 5 mang związanych z hazardem to:

  1. Kaiji
  2. Kakegurui
  3. Gamble Fish
  4. Akagi
  5. Gra Liar

Ile manga oznacza dla japońskiego przemysłu wydawniczego pod względem zysku, można zobaczyć na poniższym przykładzie rocznego dochodu z tego w Japonii. Według magazynu All Japan i stowarzyszenia wydawców książek i redaktorów (AJPEA) łączna sprzedaż lądowa i cyfrowa branży mang w Japonii w 2017 roku wyniosła około 3,89 miliarda dolarów. Łał!

Kaiji

Znana też pod imieniem Tobaku Mokushiroku Kaiji lub Ultimate Survivor Kaiji, ta seria mangi powstała w 1996 roku i nie należy jej mylić z automatem Kaiju zasilanym przez Elk Studios.

Głównym bohaterem serii jest Kaiji Itō, który stara się uciec przed długami. Będąc biednym, gra z sąsiadami i nigdy nie wygrywa. Jednak gdy znajduje się w sytuacji zagrożenia życia, Kaiji zdaje sobie sprawę, że posiada ukrytą zdolność hazardową, która pomaga mu wyjść z wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Kakegurui

Pełny tytuł to Kakegurui – Compulsive Gambler. Fabuła Kakegurui jest dość oryginalna, przedstawiając prywatną Akademię Hyakkaou, która kształci dzieci z bogatych i wpływowych rodzin w Japonii. Oczekuje się, że te dzieci zostaną przywódcami w przyszłości, ale wszyscy biorą udział w bardzo niebezpiecznej grze.

Szkoła ma system hazardowy, a studenci stawiają zakłady przeciwko sobie nawzajem. Stawiają na szali swoje własne losy, czekając na potencjalnie przerażający wynik. Uczniowie, którzy nie płacą składki z powodu swoich długów, stają się ‘zwierzętami domowymi’. Ponadto ci, którzy nie zdołają uregulować swoich długów do końca swoich dni szkolnych, otrzymują Harmonogramy Życia, które wpływają na ich karierę, a co za tym idzie całe życie. Wszystko zmienia się, gdy Yumeko Jabami, student z niezwykłą zdolnością do przejrzenia oszustw hazardowych, zapisuje się do szkoły.

Gamble Fish

Animowany w Weekly Shōnen Champions, Gamble Fish to kolejna popularna japońska manga. Tutaj najwięcej ekspresji spotkasz w tankōbon. Ciekawe, co to znaczy? O to chodzi – tankōbon to japońskie określenie często odnoszące się do poszczególnych tomów w mandze. Innymi słowami, jest to książka, która nie jest częścią serii.

Co do Gamble Fish, historia opowiada o 14-letnim chłopcu o imieniu Tomu Shirasagi, synu niesławnego oszusta Yumeichirou Shirasagi. Tomu trafia do słynnej Akademii Shishidou, gdzie szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest zwyczajnym chłopakiem. Bohater odkrywa, że jest znanym oszustem, który ma zamiar odsłonić ciemniejszą stronę akademii.

Akagi

Akagi: Yami ni Oritatta Tensai, dosłownie tłumaczone jako Akagi: Geniusz, który zstąpił w ciemność, to jest czwartą w rankingu seria mangi związana z hazardem. Została po raz pierwszy opublikowana w 1991 roku, a później stała się bardzo popularną. Głównym bohaterem opowieści jest Shigeru Akagi, który pokonuje członka yakuza w grze o nazwie mahjong.

Jeśli nie wiesz, mahjong to jest gra oparta na kaflach, która powstała w Chinach. I tak po pokonaniu kolejnego członka Yakuza dobrze zorientowanego w mahjonga, Akagi znika i staje się legendą. A potem, nagle, pewnego dnia wraca, by zagrać w finałowy pojedynek z jego ostatecznym rywalem, Iwao Washizu, nieoficjalnym królem japońskiego świata podziemnego.

The Liar Game

Ostatnim w tej liście mistrzów mangi jest The Liar Game. Fabuła w środku krąży wokół niewiarygodnie szczerej studentki, Nao Kanzaki, która dostaje paczkę z 1 milionem dolarów. Znajduje tam również notatkę, w której napisano, że dziewczyna została zaproszona do Turnieju Kłamców.

W przeciwieństwie do niesamowitych i uczciwych gier online na automatach, w które możesz grać w różnych kasynach online, Turniej Kłamców oferuje zupełnie inny zestaw reguł. Gracze są zachęcani do kłamstwa i oszukiwania, a przegrani muszą płacić dług proporcjonalny do ich strat. W pewnym momencie Kanzaki zawarła umowę z oszustem Shinichi Akiyama, po czym wspólnie przeszli przez Turniej, próbując uwolnić swoich przeciwników od długów i rozbić organizację The Liar Game.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.