1. Strona główna
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Samowykluczenie w Szwecji
10-sposobow-aby-grac-odpowiedzialnie-jak-szwedzki-gracz-online

Samowykluczenie w Szwecji

Hazard internetowy w wielu jego formach szybko stał się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu i wolnych środków pieniężnych. Gracze z całego świata korzystają z tej rozrywki, a wielu robi to w sposób odpowiedzialny i bez żadnego problemu. Niestety, nie dotyczy to wszystkich.

Podobnie jak w przypadku każdej formy rozrywki, uzależnienie może być problemem, z którym niektórzy muszą się uporać. Odpowiedzialne praktyki hazardowe są świetnym sposobem, aby pomóc w osiągnięciu tego celu, a Szwecja jest jednym z najnowszych krajów, które naprawdę wykorzystują ten sposób gry.

Od 1 stycznia 2019 roku organ regulacyjny Spelinspektionen (wcześniej znany jako Lotteriinspektionen) uruchomił program Spelpaus.

Ten nowy program, ogłoszony po raz pierwszy w październiku 2018 roku, jest bazą danych operatorów gier hazardowych online, którzy posiadają licencję w Szwecji. Ten program musi zostać sprawdzony przed wysłaniem jakiegokolwiek marketingu lub zanim zakłady zostaną zaakceptowane.

Ważne jest również, aby wszystkie kasyna online dały graczom możliwość zarejestrowania się w tej usłudze, łącząc się ze Spelpaus na swoich stronach.

Zasadniczo Spelpaus pozwala graczom całkowicie samodzielnie wykluczyć się z jakiejkolwiek formy hazardu internetowego i wydaje się bardzo popularny. Aż 10 000 szwedzkich graczy w kasynie korzystało już z tej usługi i nie ma już dostępu do witryn hazardowych online.

Odpowiedzialne wskazówki dotyczące hazardu

Istnieje wiele sposobów na odpowiedzialną grę, a samowykluczenie to tylko jeden z tych sposobów. Według GambleAware są to 10 najlepszych wskazówek dotyczących bezpiecznego i odpowiedzialnego hazardu.

 1. Hazard powinien być zabawą – nigdy nie myśl o hazardzie w żadnej z jego form, aby szybko zarobić – bez względu na to, jakie masz szczęście!
 2. Graj tylko gotówką, którą na prawdę możesz wydać – Zawsze upewnij się, że pieniądze, z którymi grasz, to pieniądze, które możesz stracić.
 3. Ustaw budżet – Ogranicz się do pewnej kwoty gotówki i zawsze trzymaj się tego budżetu. Może być kuszące, aby wydać więcej limitu, gdy zabraknie, ale nie robią tego odpowiedzialni gracze!
 4. Śledź czas – Nie zgub się w cudach ulubionej gry kasynowej. Ustaw alarm na swoim telefonie lub poproś członka rodziny o zachowanie odpowiedzialności.
 5. Niech spadną twoje straty – Bardzo ważne jest, abyś nigdy nie “ścigał swoich strat”, ponieważ jest to najlepszy sposób na wydawanie pieniędzy, niż kiedykolwiek przewidziałeś. Zamiast tego pozwól, aby straty poszły i spróbuj jeszcze raz innego dnia.
 6. Bądź pozytywny podczas gry – Jeśli czujesz się przygnębiony lub przygnębiony, unikaj ulubionego kasyna online. Trudno jest regulować siebie i na pewno nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy.
 7. Znajdź równowagę – Podczas gdy gry hazardowe online to dużo zabawy, ważne jest, aby zachować równowagę między graniem i spędzaniem czasu z najbliższymi, ćwiczeniami fizycznymi i wyjściem na zewnątrz.
 8. Zignoruj swoją kartę bankową – przechowuj gotówkę tam, gdzie jest to bezpieczne: na swoim koncie bankowym.
 9. Zrób sobie przerwę – Zawsze rób regularne przerwy, aby oczyścić głowę, złapać coś do jedzenia i upewnij się, że grasz najlepiej.
 10. Bądź trzeźwy podczas gry hazardowej – Unikaj narkotyków i alkoholu, aby mieć pewność, że zawsze grasz odpowiedzialnie!

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii hazardu, zawsze kontaktuj się z profesjonalistą lub rozmawiaj z bliską osobą.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.

Trzcina Polityka Cookie