Nowy zunifikowany system samowykluczenia na Malcie

Nowy zunifikowany system samowykluczenia na Malcie

Ogłoszenie pojawiła się po tym, jak parlament maltański zagłosował za przyjęciem nowej ustawy o grach, która ma szereg ustaw w kraju. Przepisy te będą stanowić ujednoliconą politykę samowykluczenia, dzięki której operatorzy będą dzielić się bazą danych dla wykluczonych graczy, uniemożliwiając im przeskakiwanie z witryny na stronę. Ustawa będzie również miała szeroką ochronę przed praniem brudnych pieniędzy i sprawi, że regulator będzie mediatorem w sporach z graczami.

Malta naprawdę chce uruchomić nowy system samowykluczenia

W tym tygodniu Maltański Urząd ds. Hazardu ogłosił, że rozpoczął planowanie monolitego systemu samowykluczenia dla operatorów, którzy mają licencję na gry w tym kraju, umożliwiając graczom z problemami uzależnień uzyskanie większej ochrony w tym procesie.

Mówiąc na ten temat, Dyrektor Generalny MGA, Heathcliff Farrugia, powiedział: “”Ochrona graczy jest istotą agendy regulacyjnej MGA, a ten projekt jeszcze bardziej podkreśla naszą determinację, aby zapewnić graczom narzędzia odpowiedzialnego korzystania z usług hazardowych.””

“”Przez lata byliśmy świadkami wysiłków operatorów gier, którzy wprowadzili różne odpowiedzialne działania w grach, i dlatego mocno wierzymy, że zunifikowany system samowykluczenia zostanie dobrze przyjęty zarówno przez przemysł, jak i przez konsumentów””.

Więcej o Malta Gaming Authority

Malta Gaming Authority (MGA) łączy potrzeby handlowe operatorów z głębokim zrozumieniem prawodawstwa i praktyki w zakresie gier. Jako jedyny organ regulacyjny odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi grami na Malcie, jest przez wielu uważany za preferowanego globalnego regulatora gier losowych. Urząd przedstawia najlepsze otoczenie regulacyjne w połączeniu z możliwościami technicznymi, które pozwalają mu oferować usługi na światowym poziomie.

Dzięki nadrzędnemu celowi stworzenia unikalnej, wydajnej platformy, MGA przebudowała niedawno swoją Corporate Identity i ponownie uruchomiła swoją stronę internetową, dzięki intuicyjnemu projektowi stron internetowych, który oferuje lepszą komunikację pomiędzy regulatorem a operatorami.

Zgodnie z uchwaleniem ustawy o loteriach i innych grach z 2001 r. misją MGA jest:

“”Uregulować kompetentnie różne sektory branży gier, które wchodzą w zakres kompetencji Urzędu, zapewniając graczom uczciwość i przejrzystość, zapobiegając przestępstwom, korupcji i praniu brudnych pieniędzy oraz chroniąc graczy.””

Cele MGA:

 • Konsolidacja wszystkich funkcji regulacyjnych związanych z grami;
 • Działanie z powodzeniem i w pełni zintegrowanym organem;
 • Wspieranie przemysłu i innowacji technologicznych;
 • Dostarczanie autorytatywne i dostępne informacje;
 • Zapewnianie punktu kompleksowej obsługi do licencjonowania.

Czym zajmuje się Malta Gaming Authority?

 1. Działania MGA obejmują:
 2. Prowadzenie badań dotyczących różnych aspektów gier;
 3. Udzielanie licencji związanych z grami;
 4. Monitorowanie gier licencjonowanych;
 5. Zbieranie podatków od gier w imieniu rządu;
 6. Wspieranie dobrych przyczyn;
 7. Zapewnienie, że sektor przyczynia się do rozwoju kraju.

Branża gier przekształciła się ze statycznej struktury kasyn z cegły i zaprawy w innowację iGaming, która opiera się na zaawansowanych technologiach, aby zwiększyć interaktywność gracza i umożliwić dostęp do gier w dowolnym miejscu i czasie.

Wydarzenia te doprowadziły do nowych wyzwań, jeśli chodzi o definiowanie pojęciowych parametrów prawnych. Organy regulacyjne coraz częściej dostrzegają znaczenie skutecznych i całościowych ram prawnych i struktury korporacyjnej, które umożliwiają im stawienie czoła nowym wyzwaniom.

Inne cele MGA:

 • Chronić nieletnich i osób szczególnie wrażliwych;
 • Chronić prawa graczy;
 • Zapewniać integralności gier i urządzeń do gier;
 • Utrzymywać gier wolnymi od działalności przestępczej.

Malta jest regionalnym centrum szkoleniowym dla Cisco, IBM, Microsoft i Oracle, co oznacza, że istnieje wysoka dostępność konkretnych wykwalifikowanych robotników w branży ICT.