1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Naucz się grać w ruletkę – wszystko, o czym musisz wiedzieć
Naucz się grać w ruletkę - wszystko, o czym musisz wiedzieć

Naucz się grać w ruletkę - wszystko, o czym musisz wiedzieć

Ruletka to gra, w której mały biały marmur krąży wokół obracającego się koła. Jest to fajna gra, ciekawsza, niż blackjack czy craps.

Najważniejsze fakty o ruletce

Słowo ruletka w tłumaczeniu z francuskiego oznacza “”małe kółko””. Na tym kole są 36 liczb i 0; na niektórych amerykańskich stołach jest “”00″”. Krupier wysyła małą białą kulkę, która ostatecznie trafi na jedną z liczb. Zakłady są umieszczane na stole, skorelowane ze szczelinami, do których piłka może trafić.

Ważne jest, aby zrozumieć, że wynik koła bruletki jest naprawdę losowy. Jeśli Black pojawił się w ostatnich 10 spinach z rzędu, następny spin nie jest bardziej czerwony. Czarne i czerwone są jednakowo prawdopodobne.

Typy ruletki w kasynach online

Dwa rodzaje kół ruletki to amerykańskie koło 00 i europejskie koło 0. Różni się tylko kolejnością numerów na kierownicy, a wersja amerykańska ma dodatkową kieszeń (00). Przewaga kasyna jest wyższa w amerykańskim kole ruletki, więc lepiej jest grać na europejskich kołach, które mają jedno zielone zero.

Zawsze bądź świadomy, ile wygrałeś lub przegrałeś. Unikaj strategii obstawiania, takich jak Martyngale, gdzie szybko zwiększasz wielkość zakładu po stratach. Można szybko odzyskać straty lub szybko stracić swój cały bankroll. Systemy, takie jak Martyngale i Labouchere, grają w każdym znaczeniu tego słowa i są dobrym sposobem na to, by wszystko stracić. Zyskają tylko przy odrobinie szczęścia.

Zakłady na ruletkę

Ruletka od XVII wieku oferowała miłośnikom kasyn urok, tajemniczość i ekscytację. Gra jest popularna w kasynach na całym świecie po części dlatego, że jej zasady są stosunkowo proste i łatwe do zrozumienia. Jednak ruletka oferuje zaskakujący poziom głębi dla poważnych konkurentów. Przed założeniem wszystkiego na czarno, poznaj podstawy tej ekscytującej gry, czytając szczegółowe instrukcje w tym artykule.

Nie musisz robić tylko jednego rodzaju zakładu dla każdego spinu, możesz zrobić tyle, ile chcesz, i wygrywasz, jeśli piłka trafi na którąś z nich. Jeśli grasz przy żywym stole, gracze będą agresywnie rzucać żetony na całym układzie – 5, 10, 26, zakłady street, zakłady avenue i nieparzyste, na czarne liczby i nie tylko – wszystko za ten sam spin. Ludzie nawet stawiają na pojedyncze liczby, nawet jeśli te liczby zostały już pokryte przez inny zakład (np. Zakład street).

W większości kasyn gracze mogą kontynuować zakłady, nawet gdy piłka wciąż się kręci. Kiedy piłka jest bliska zejścia, krupier macha ręką nad stołem, co oznacza “”Zakaz zakładów””. Gdy piłka wpadnie do slotu, krupier ogłosi liczbę i kolor, umieści znacznik na zwycięskim numerze na układzie. Następnie zgarnie wszystkie przegrane zakłady w strefie dealera.

Historia ruletki

Nowoczesna ruletka zawdzięcza swoje początki Louisowi i François Blancowi. Wymyślili francuskie koło do ruletki, które zawiera 37 liczb, w tym zero. Wprowadzono zero w celu zwiększenia przewagi kasyna, aby gra nie stała się przegraną propozycją dla kasyn. Bracia rozprzestrzeniali grę w całych Niemczech, dopóki hazard nie został zakazany. W tym momencie Louis i François zostali przedstawieni królowi Karolowi.

Król Karol rozpaczliwie potrzebował złagodzenia finansowych kłopotów, które dominowały nad jego królestwem. On poprosił braci Blanc stworzyć kasyno dla swoich ludzi. W zamian stół do ruletki stał się doskonałym źródłem dochodu dla królestwa. Ruletka szybko zyskała popularność i stała się głównym symbolem kultury kasyna w Monte Carlo.

Lata później gra przeszła przez Ocean Atlantycki i zaczęła rozprzestrzeniać się w Stanach Zjednoczonych, gdzie również okazała się bardzo popularna, szczególnie podczas Gorączki Złota. Wraz z kwitnącą gospodarką, bogaci zostali przyciągnięci do ruletki, stając się wysokimi rollersami. Popularność gry wzrosła niesamowicie. W rezultacie kasyna postanowiły ponownie zwiększyć przewagę i przewagę dzięki wprowadzeniu podwójnego gniazda zerowego. To jedyny amerykański wkład w historię ruletki.

Podsumowanie

Dziś francuską wersję ruletki, singiel “”0″”, można znaleźć w europejskich kasynach, a amerykańską wersję ruletki, podwójny “”00″”, można znaleźć w takich miejscach, jak Las Vegas i Atlantic City. Obecnie ruletka jest bardziej popularna w Europie, głównie z powodu lepszych kursów, które przewiduje na podstawie różnicy “”0″” i podwójnej “”00″”. Oczywiście w świecie hazardu online gracze mogą korzystać z jednej z tych wersji, niezależnie od ich lokalizacji. Kasyna online stworzyły nawet kilka innych unikatowych wersji do ruletki, które można wypróbować.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.