1. Strona główna
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Jakie są zasady dotyczące blackjacka online?
jakie-sa-zasady-dotyczace-blackjacka-online

Jakie są zasady dotyczące blackjacka online?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, dzisiaj przedstawimy Ci najczęściej spotykane sytuacje, które znajdziesz w kasynach online, a także niektóre z najbardziej popularnych odmian blackjacka. Najbardziej popularną wersją gry jest zdecydowanie European Blackjack (znany również jako Classic Blackjack).

Jakie są podstawy gry w blackjacka online?

Jedną z najważniejszych zasad w blackjacku jest to, że musisz wiedzieć, jak grać. Głównym celem gry jest posiadanie ręki, której wartość karty wynosi maksymalnie 21 punktów, bez przekraczania jej. Ponadto potrzebujesz ręki o lepszej wartości niż rozdający.

Karty o twarzy, takie jak Jack, Queen i King, liczą 10 punktów, podczas gdy As może mieć wartość 1 lub 11, w zależności od wartości drugiej karty. Jeśli masz rękę, która przekracza 21, to natychmiast oznacza Bust, nawet jeśli rozdający ma układ o niższej wartości.

Podobnie gracz automatycznie wygrywa, jeśli krupier przekroczy 21. Jeśli zarówno rozdający, jak i gracz mają taką samą wartość w ręce, liczy się to jako remis. W takim przypadku zakłady zostaną zwrócone. Możesz także grać przeciwko krupierowi z innymi graczami w tym samym czasie. Każdy gracz podejmuje swoją decyzję jeden po drugim, a gracze mogą grać wieloma rękami.

Jeśli chodzi o dealera, stosuje się do niego kilka zasad. Zwykle krupier żąda więcej kart, dopóki nie osiągnie 16, a zatrzyma się na 17. Ponadto, rozdający nie może dzielić, podwoić lub zrobić zakładów pobocznych, które są zwykle dostępne dla graczy.

Ręka gracza:

 • Hit: Poproś o kolejną kartę. Możesz poprosić o więcej kart, dopóki nie zdecydujesz się przerwać lub zdarzy się cisza.
 • Podstawa: dalsze działania nie są wymagane.
 • Double: Podwój swój zakład + zdobądź kolejną kartę + stop.
 • Dzielenie: Jeśli masz dwie karty o tej samej wartości, możesz podzielić je na dwie oddzielne ręce z pojedynczymi zakładami.
 • Poddaj się: Odłóż połowę zakładu, jeśli możesz przegrać.
 • Ubezpieczenie: Zakład poboczny, który jest dostępny, gdy odkryta karta rozdającego jest asem. Zakład jest wart połowę początkowego zakładu i zostanie postawiony, jeśli myślisz, że krupier może mieć blackjacka.

Ręka rozdającego:

 • Rozdający wygrywa, gdy zdarzy się popiersie lub poddajesz.
 • Rozdający wygrywa, jeśli jest bliżej 21 z wartością swojej ręki niż gracz.
 • Rozdający prosi o więcej kart, dopóki wartość jego ręki nie osiągnie co najmniej 16 punktów.
 • Krupier zatrzymuje się, gdy wartość jego ręki wynosi co najmniej 18.
 • Krupier zatrzymuje się na twardym 17.
 • Krupier żąda kolejnej karty na miękkim 17.

Co oznacza podział w blackjacku online?

Jeśli masz dwie karty o tej samej wartości, możesz podzielić rękę na dwie karty, a następnie w zasadzie dwa zakłady w toku. Jeśli klikniesz opcję “Tak”, automatycznie podzielisz karty.

Jeśli tak się stanie, do obu kart zostanie dodana dodatkowa. Następnie kontynuują grę dwoma oddzielnymi rękami.

Możesz podzielić tylko, jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby obstawić dodatkowy zakład na Twoje drugie rozdanie.

Co to jest polisa ubezpieczeniowa w blackjacku online?

Ubezpieczenie jest dostępne w większości gier w blackjacka. Zakład poboczny jest oferowany tylko, jeśli odkryta karta rozdającego jest asem. Gracz ma wtedy możliwość wykupienia ubezpieczenia poprzez postawienie połowy pierwotnego zakładu. Ubezpieczenie obejmuje gracza na wypadek, gdyby krupier miał blackjacka.

Jeśli krupier rzeczywiście ma blackjacka, otrzymasz wypłatę w stosunku 2: 1, a tym samym nie stracisz nic w tym rozdaniu. Ale jeśli krupier nie ma blackjacka, tracisz pieniądze, które nałożyłeś na ubezpieczenie, a rozdanie nadal gra normalnie.

Co oznacza podwojenie w blackjacku online?

Kolejnym zakładem pobocznym dostępnym dla graczy w blackjacka jest opcja podwojenia. Jest to możliwe tylko, jeśli oryginalna rozdanie ma wartość 9, 10 lub 11. Kiedy tak się stanie, gracz ma możliwość postawienia zakładu równego pierwotnemu zakładowi. Rozdający następnie podaje mu dodatkową kartę. Gracz może nie poprosić o kolejną kartę po tym, więc musi przerwać po otrzymaniu dodatkowej karty.

Zapisz się na wspaniałą ofertę bonusową w kasynie online

Niezależnie od tego, czy szukasz nowego kasyna, czy świetnego pakietu powitalnego, właśnie utworzyliśmy dla Ciebie obszerną listę ofert. Wystarczy spojrzeć na nią poniżej lub kliknąć przycisk, aby zobaczyć pełną gamę dostępnych bonusów.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.

Trzcina Polityka Cookie