1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Jak sprawdzić, kiedy podzielić pary w internetowym blackjacku
jak-sprawdzic-kiedy-podzielic-pary-w-internetowym-blackjacku

Jak sprawdzić, kiedy podzielić pary w internetowym blackjacku

Sposób działania polega na tym, że rozdania są podzielone na dwie części, a do każdej z nich dodawane są dodatkowe karty. Zostanie również dodany zakład równy twojemu oryginalnemu rozdaniu. Wiedza o tym, kiedy podzielić karty w grze w blackjacka powinna być istotnym elementem Twojej strategii w blackjacku.

Dzielenie asów w blackjacku

Podział pary asów wydaje się oczywistym ruchem. Decydując się nie rozdzielać, najlepsze, co można uzyskać, to miękkie 12. Ale, prawdopodobnie, z tym nie wygrasz.

Kiedy podzielisz asy, musisz pamiętać, że jest mnóstwo kart o wartości 10 niż jakakolwiek inna karta w talii. Szanse na uzyskanie blackjacka są całkiem dobre. Z tego właśnie powodu wiele osób zaleca podział asów, ponieważ szanse są odpowiednie.

Jeśli podzielisz asa i otrzymasz 10, będzie on liczony jako normalny 21, zarabiając 1: 1. Jeśli dostaniesz blackjacka, w przeciwnym razie otrzymasz zapłatę 3: 2. Niektórzy gracze nie uważają, że warto się tym przejmować, więc woleliby nie rozdzielać asów.

Co więcej, reguła stosowana do wielu wariantów blackjacka stwierdza, że po podzieleniu asów, możesz otrzymać tylko jedną dodatkową kartę. To również odstrasza niektórych graczy, ponieważ istnieje szansa otrzymania kart o niższej wartości.

Odkładając na bok troski i obawy, musisz skupić się na szansach i prawdopodobieństwach. Oczywiście, kiedy podzielisz asy, podwajasz także swój zakład na stole. Wygrywanie dwóch rozdań w blackjacka oznacza więcej pieniędzy w twoim bankrollu.

Dzielenie ósemek w blackjacku

Podstawowy zdrowy rozsądek stwierdza, że zawsze należy dzielić parę ośmiu, i nie bez powodu. Jeśli nie podzielisz kart, otrzymasz całkowitą wartość ręki równą 16, która ma bardzo małe szanse na wygraną.

Dzielenie kart daje dobrą okazję, by zdobyć dwie ręce o wartości 18, a to ma większy potencjał, by uderzyć w to szczęście.

Wielu graczy niechętnie dzieli 8, gdy odkryta karta rozdającego to 9 lub 10. Nawet jeśli dostaną dwie karty po 18, istnieje duża szansa na przegraną, a myśl o podzieleniu kart spowoduje dwukrotne przegrane.

Chociaż rozumowanie może mieć jakiś sens, szanse i prawdopodobieństwa nie. W dłuższej perspektywie, jeśli podzielisz 8 i postawisz dwa razy więcej zakładów na stole, mniej prawdopodobne, że stracisz mniej.

Jakie są podstawowe zasady dzielenia par?

Nie wszystkie warianty gry w blackjacka online dają możliwość podziału rąk. Niektóre kasyna idą dalej, aby zastosować zasady i ograniczenia dotyczące możliwości dzielenia par.

Niektórzy twierdzą, że po podzieleniu asów, możesz otrzymać tylko jedną dodatkową kartę i nie będziesz mieć możliwości zażądania trafienia lub dalszego podziału kart. Możesz pracować tylko z kartami, którymi się zajmujesz.

Jeśli grasz w zwykłą grę w blackjacka, niektóre kasyna twierdzą, że możesz podzielić ręce do 3 razy, ale jeśli chcesz się upewnić, że gra działa, zawsze najlepiej jest zapoznać się z zasadami gry, aby uniknąć niepotrzebne niespodzianki.

Kiedy powinienem podzielić karty w blackjacku?

Powinniśmy zwrócić uwagę, że nie zawsze rozsądne jest dzielenie kart o różnych wartościach. Podobnie jak w przypadku większości gier stołowych, należy starannie rozważyć zastosowanie karty dealera oraz wartości kart w ręce.

Asy i 8 powinny być zawsze podzielone, ponieważ dają znaczną przewagę, a nie robiąc tego, mogą łatwo doprowadzić do straty. Jak już wspomniano, zawsze dobrze jest dzielić asy i ósemki.

Jednak jeśli chodzi o inne wartości kart, czy należy podzielić? Nigdy nie powinieneś dzielić par czwórek, piątek lub dziesiątek, ponieważ nie może tego zrobić żaden dobry. Powód jest taki, że jeśli masz parę 4 lub 5 sekund, nie możesz zginąć, jeśli trafisz, ponieważ najlepsze, co możesz osiągnąć, to 18 lub 20. Jeśli masz parę 10, masz solidną 20, więc nie ma powodu, aby to dzielić.

Czy powinienem podzielić parę dwójki lub trójki?

Możesz podzielić tę parę, szczególnie jeśli krupier ma 4, 5 lub 6 jako kartę up. Możesz następnie uderzać, dopóki nie uzyskasz solidnej ręki.

Czy powinienem podzielić szóstki?

Nie zaleca się dzielenia pary szóstek, chyba że krupier ma słabe karty, takie jak 4 lub 5. Musisz pamiętać, że istnieje ryzyko kradzieży, jeśli trafisz na 12.

Czy powinienem podzielić parę siódemek?

Zawsze jest trochę trudniej radzić sobie z siódemek, ponieważ masz już całkowitą wartość karty równą 14. Uderzenie może spowodować obalenie, po czym, wiarygodnie, krupier cię pokona. Jeśli zdecydujesz się podzielić karty, trudno będzie zbudować dobrą solidną rękę. Jeśli rozdający ma kartę o wartości 8 lub więcej, powinieneś podzielić.

Czy powinienem podzielić parę dziewiątek?

Powinieneś podjąć decyzję na podstawie karty upominkowej krupiera. Jeśli karta up to 7 lub wyższa karta, najlepiej nie rozdzielać. Jeśli jednak ma kartę up to mniej niż 7, możesz bezpiecznie przejść do podziału.

Zarejestruj się, aby skorzystać z oferty bonusowej kasyna online

Niezależnie od tego, czy szukasz doskonałego pakietu powitalnego, czy chcesz zarejestrować się w nowym kasynie, wykonaliśmy całą pracę, więc nie musisz szukać wysoko i nisko w najlepszych ofertach kasyn online.

Sprawdź poniższe oferty lub kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć pełną kolekcję dostępnych bonusów kasynowych.

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.

Trzcina Polityka Cookie