1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Bakarat lub blackjack?
Bakarat lub blackjack?

Bakarat lub blackjack?

Jak już powiedzieliśmy, na pierwsze wrażenie obie gry mogą wyglądać bardzo podobnie. Zarówno rozdający, jak i gracz otrzymują dwie karty, z możliwością wymiany jednej dodatkowej. Na tym jednak wszystkie podobieństwa się kończą. W bakaracie obowiązują określone zasady, od których zależy wynik gry, natomiast w blackjacku możesz sam decydować. Teraz przyjrzyjmy się bliżej każdej grze.

Krótko o bakaracie, czyli zasady dotyczące bakarata

Bakarat to gra karciana, w której może wygrać gracz czy bankier, albo w ogóle skończyć się remisem. Gra się zaczyna po wybraniu zakładu. Na początku gry bankier i gracz otrzymują dwie karty. W niektórych przypadkach trzecia karta może być wydana graczowi, bankierowi lub obu.

Celem bakarata jest zebrać kombinację kart w sumie 9 punktów lub blisko do 9. As ma jeden punk, karty od 2 do 9 – odpowiednio liczbom, a 10 dają punkty zerowe. Jeśli suma wynosi 10 lub więcej, odejmuje się 10, a saldo jest brane pod uwagę przy obliczaniu wyników. Na przykład 7 + 6 = 13 = 3 lub 4 + 6 = 10 = 0.

Gracz, który zdobył 8 punktów, pod warunkiem, że przeciwnik zdobył mniej, wygrywa. Jeśli żaden z uczestników nie ma 8 lub 9 punktów, wtedy do gry może wejść trzecia karta. Jeszcze, jeśli obstawiasz na Bank, a Bank wygrał, dostajesz podwójny zakład, a jeśli gracz wygrywa lub staje się losowaniem, tracisz cały zakład.

Trzecia reguła określa, kiedy gracz i/lub bankier otrzymuje automatycznie trzecią k “Bakarat i blackjack to są dwie gry, które na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do siebie, ale szybko zauważasz, że tak naprawdę mogą być bardzo różne. Bakarat, na przykład, to jest gra, w której zbiega się zbieżność, podczas gdy blackjack wymaga od ciebie zawieszenia i podjęcia właściwych decyzji. Przyjrzyjmy się bliżej, czy wybrać bakarat, czy blackjacka przed tym, jak usiądziesz przy stole. To może być dość fatalny wybór.artę podczas gry w bakarata. Jeśli gracz zdobył punkty od 0 do 5 punktów za pomocą pierwszych dwóch kart, to otrzymuje trzecią kartę, jeśli więcej niż 5 punktów — nie otrzyma. Jeśli bankier zdobył od 0 do 4 punktów, dostaje trzecią kartę, jeśli więcej niż 5 – nie, jeśli bankier ma 5 punktów, decyzję w sprawie otrzymania trzeciej karty zależy od kart gracza. Kiedy punkty licytacji są równe, zakłady powracają do gracza i bankiera i gra się kończy remisem.

  • Zakład na gracza wynosi 2-do-1
  • Zakład na bank wynosi 2-do-1 (minus 5% prowizji).
  • Zakład na remis wynosi 9-do-1.

Krótko o grze w blackjacka

Blackjack jest grą strategiczną i jest jedną z niewielu gier kasynowych, w których twoje wybory mają duży wpływ na grę. Błędnie uważa się, że celem gry jest, aby zdobyć 21 punkt. W rzeczywistości, cel — pokonanie krupiera.

Zasady blackjacka są dość skomplikowane dla początkującego gracza, bo istnieje potrzeba bardzo uważnie śledzić, co się dzieje z kartami i nie przegapić, jakie już odeszły ze stołu, a jakie powinny pojawić się na rękach krupiera. Jednocześnie, zasady bakarata są bardzo proste — wszystkie decyzje są podejmowane wyłącznie na podstawie matematyki.

Wartości poszczególnych kart: od dwóch do dziesięciu — odpowiednio od 2 do 10; as — 1 lub 11 (11, aż suma nie wynosi więcej niż 21, a następnie 1); król, królowa, jack – 10.

Gra się zaczyna się rozdania Tobie i rozdającemu (i ewentualnie większej liczbie graczy) po dwie karty. Obie twoje karty są otwarte na stole, podczas gdy dla krupier ma jedną otwartą i jedną ukrytą kartę.

Przed tym, jak twoja ręka zacznie grać, w zależności od twoich pierwszych dwóch kart, musisz wybrać, czy chcesz tak ich pozostawić, czy wylosować dodatkową kartę. Celem jest nabrać jak najbliżej 21 punktów, ale nie przekraczając. Jeśli tak się stanie, automatycznie przegrywasz grę. Jeśli wygrasz grę, otrzymujesz podwójny zakład, a jeśli wygrywa krupier, tracisz wszystko.

Więc co powinieneś wybrać?

Z grubsza mówiąc, to, co powinieneś wybrać, zależy od Twojego gustu, ponieważ te dwie gry są tak różne. Blackjack to gra strategiczna, w której twoje własne działania mają duży wpływ. Aby uzyskać jak najwięcej z gry, musisz wiedzieć, kiedy warto ciągnąć i stać, a tak naprawdę możesz przejść długą drogę, aby ćwiczyć tę grę.

Natomiast gra w bakarata jest całkiem losowa. Tutaj nie musisz nawet podejmować poważnych decyzji co do strategii, ponieważ w dużej mierze wszystko zależy od własnego szczęścia.

Jeśli lubisz niespodzianki, to bakarat bez wątpienia jest grą dla Ciebie. Jeśli chcesz złamać swoją strategię i mieć los we własnych rękach, powinieneś wybrać blackjacka. Spróbuj obu gier, odwiedzając jedno z naszych najlepszych kasyn!

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.

Trzcina Polityka Cookie