1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. 7 najbardziej błyskotliwych postaci historycznych o słabości do ryzyka
7-najwybitniejszych-postaci-historycznych-z-slabosc-do-podejmowania-ryzyka

7 najbardziej błyskotliwych postaci historycznych o słabości do ryzyka

Hazard zaintrygował wielu ludzi na całym świecie i dlatego był równie popularny w klasie biznes, wśród celebrytów i zwykłych ludzi.

Znani gracze w historii

Nie wspominając o tym, że istnieje znaczna liczba sławnych postaci historycznych, które również używały swojego intelektu podczas hazardu. Oczywiście wszystko odbyło się przed wynalezieniem kasyn online i chociaż nie zapamiętano ich jako najlepszych graczy w tamtych czasach, to, co łączyło ich wszystkich, to błyskotliwe umysły o słaabym punkcie podejmowania ryzyka.

Po napisaniu o najbardziej znanych obrazach związanych z hazardem w całej historii, postanowiliśmy kontynuować nasze badania i tym razem skupić się na znanych postaciach historycznych, które były zainteresowane hazardem. W rzeczywistości natknęliśmy się na bardzo ciekawe nazwiska dobrze znanych postaci z dziedziny polityki, nauki, literatury i sztuki, które również były zaangażowane w hazard. Więc sprawdźmy je!

1. Fiodor Dostojewski

Dobrze, wszyscy jesteśmy obeznani z tym, że Fiodor Dostojewski napisał powieść “The Gambler”. Ale czy wiesz, że książka opierała się na osobistym doświadczeniu tego rosyjskiego pisarza? Nie tylko uwielbiał gry losowe, Dostojewski był także zapalonym graczem, który wykorzystał psychologię uzależnienia od hazardu i ryzyko jako inspirację dla swoich powieści. Legenda głosi, że napisał ostatnią sekcję powieści “Zbrodnia i kara” szybciej, aby spłacić długi z hazardu.

2. Claude Monet

Kolejnym historycznym hazardzistą na naszej liście jest francuski malarz, Claude Monet. W 1851 roku Monet wszedł do liceum sztuki w Le Havre, a kiedy walczył z pieniędzmi w tym czasie, udało mu się zarobić dodatkową gotówkę, sprzedając swoje rysunki miejscowym. Po przeprowadzce do Paryża i ze względu na kosztowną naturę malarskiego hobby Monet zainteresował się grami stołowymi w kasynach. Plotka głosi, że Monet grał kiedyś w kasynie i wygrał ponad 13 000 $, co pozwoliło mu zrezygnować z pracy i skupić się na swoim malarskim talencie.

3. Giacomo Casanova

Przechodzimy do innej niezwykłej osoby. Giacomo Casanova był znany jako włoski poszukiwacz przygód i utalentowany pisarz; jego imię stało się synonimem kobieciarza, a także był znany jako hazardzista. Jak na jego wspomnienia, Casanova był szkolony przez zawodowych hazardzistów, ale nigdy nie chciał zostać zawodowcem. Prawdopodobnie dlatego, że był świadomy swego temperamentu, który był często określany jako gwałtowny. Poprzez działalność hazardową chciał osiągnąć cele, które polegają na szybkim zarabianiu pieniędzy.

4. Królowa Marie-Antoinette

Pisząc o znanych graczach w historii, nie sposób nie wspomnieć o królowej Francji, Marie-Antoinette. Pamiętano ją jako królową, która intensywnie inwestowała w modę, luksusy i hazard, podczas gdy jej kraj borykał się z kryzysem finansowym, a społeczeństwo francuskie cierpiało. Nie tylko interesowała się hazardem, ale także uzależnieniem od hazardu. Ze względu na jej ekstrawagancki styl życia trudno było oddzielić publiczny obraz królowej od jej faktycznego zachowania.

5. Król Karol II

Mówiąc o znanych graczach w historii, nie możemy pominąć innego sławnego imienia. Mianowicie, gry losowe stały się także przedmiotem zainteresowania innej postaci historycznej – Króla Karola II. Był królem, który ponownie ustanowił monarchię angielską w 1660 roku. W rzeczywistości Karol II był znany jako hazardzista, który nawet napisał książkę o swoich grach. Niektóre z jego opowieści dotyczą rzeczywistych gier karcianych, podczas gdy inne koncentrują się na ruchach, które poczynił w celu przywrócenia angielskiej monarchii.

6. René Descartes

Numer sześć na naszej liście to ceniony francuski naukowiec, matematyk i filozof René Descartes, czy Kartezjusz, znany również jako “Ojciec nowoczesnej filozofii”. Po uczęszczaniu na Uniwersytecie w Poitiers i spędzeniu dwóch lat w wojsku, Kartezjusz został zawodowym hazardzistą. Ostatecznie zwrócił się do nauki i filozofii, ale hazard pozostał jego hobby. Co więcej, dzięki swemu intelektowi, umiejętnościom matematycznym i kalkulacjom był jednym z najbardziej udanych graczy.

7. Michel de Montaigne

Ostatnią historyczną postacią na naszej liście jest wpływowy filozof francuskiego renesansu – Michael de Montaigne. Montaigne, znany z pisania esejów, był praktycznie ojcem współczesnego sceptycyzmu. Jednak nie wiadomo o nim, że był zapalonym hazardzistą o silnej reputacji we francuskim społeczeństwie z XVI wieku.

Twoje komentarze są zawsze mile widziane

Jakie jest Twoje zdanie? Czy spotkałeś jakieś znane postacie historyczne, którymi chciałbyś się podzielić? Jeśli tak, daj nam znać. Czekamy na Ciebie na naszym forum!

Proszę zaakceptować politykę prywatności. Pliki cookie są używane.

Trzcina Polityka Cookie